noiembrie 4, 2015

Programul slujbelor

ADUNAREA GENERALA ORDINARA IN PAROHIA NOASTRA VA AVEA LOC

DUMINICA, 27 IANUARIE 2019 ora 12:00

Sedinta se va desfasura in biserica Sfanta Eugenia ce va fi amenajata corespunzator (scaune, sonorizare)

In timpul saptamanii biserica Sfanta Eugenia* este deschisa dupa urmatorul program pe care il gasiti AICI.

*Adresa bisericii Sfanta Eugenia: 1 Avenue Georges Clemenceau 69230 Saint Genis Laval (in curtea Spitalului Lyon Sud, sectorul Sainte Eugenie). Mijloace de transport: TCL C10, bus 78: statia –  Ste Eugenie. In zilele de Sambata, Duminica si sarbatorile nationale franceze, accesul cu masina personala se face prin intrarea principala a Spitalului Lyon Sud (165 Chemin du Grand Revoyet, 69310 Pierre-Bénite).

Programul slujbelor

In luna Ianuarie 2019 vor fi slujbe la biserica Sfanta Eugenia dupa cum urmeaza:

In fiecare Sambata seara (in afara de sambata 05 ianuarie) va fi Slujba Vecerniei la ora 17:00 urmata de activitati pastorale si Taina Spovedaniei.

In fiecare Duminica va fi : ora 8:45 Utrenie, ora 10:00 Sfanta Liturghie.

Sarbatori si slujbe speciale:

Duminica, 06 ianuarie – Botezul Domnului (Aratarea Domnului):  ora 8:45 – Utrenia, ora 10:00 – Sfanta Liturghie urmata de sfintirea mare a Apei (Aghiasma Mare)

Luni, 07 ianuarie – Sfantul Ioan Botezatorul: ora 8:45 – Acatist, ora 9:15 Sfanta Liturghie urmata de slujba pentru cei adormiti

Duminica, 27 ianuarie – dupa Sfanta Liturghie, la ora 12:00, va fi Adunarea Generala a Parohiei

Miercuri, 30 ianuarie  – Sfintii trei Ierarhi: Vasile cel Mare, Ioan Gura de Aur si Grigorie Teologul: ora 8:45 – Acatist, ora 9:15 Sfanta Liturghie

Luna Februarie 2019:

Sambata, 02 februarie – Intampinarea Domnului: ora 8:45 Utrenie, ora 10:00 Sfanta Liturghie.

========================================================================

Va asteptam cu bucurie!