noiembrie 4, 2015

Programul slujbelor

In timpul saptamanii biserica Sfanta Eugenia* este deschisa dupa urmatorul program pe care il gasiti AICI.

*Adresa bisericii Sfanta Eugenia: 1 Avenue Georges Clemenceau 69230 Saint Genis Laval (in curtea Spitalului Lyon Sud, sectorul Sainte Eugenie). Mijloace de transport: TCL C10, bus 78: statia –  Ste Eugenie. In zilele de Sambata, Duminica si sarbatorile nationale franceze, accesul cu masina personala se face prin intrarea principala a Spitalului Lyon Sud (165 Chemin du Grand Revoyet, 69310 Pierre-Bénite).

In luna Februarie 2019 vor fi slujbe la biserica Sfanta Eugenia dupa cum urmeaza:

In fiecare Miercuri seara la ora 18:00 se va face Slujba Acatistului Sfintei Eugenia;

In fiecare Vineri seara la ora 18:00 se va face Slujba Acatistului Sfintilor Arhangheli Mihail si Gavriil;

In fiecare Sambata seara  va fi Slujba Vecerniei la ora 17:00 urmata de activitati pastorale si Taina Spovedaniei;

In fiecare Duminica va fi : ora 8:45 Utrenie, ora 10:00 Sfanta Liturghie.

Sarbatori si slujbe speciale:

Sambata, 02 februarie – Intampinarea Domnului: ora 8:45 Utrenie, ora 10:00 Sfanta Liturghie.

In luna Martie 2019:

1 si 2 martie – Adunarea Generala a Protopopiatului Frantei. Nu vom avea slujbe in aceste 2 zile.

========================================================================

Va asteptam cu bucurie!