Donatii pentru noul Proiect al Bisericii Ortodoxe Romane din Lyon

Biserica Ortodoxa Romana din Lyon reprezinta dovada ca suntem o comunitate, iar intr-o comunitate fiecare persoana isi poate gasi locul in a oferi si a primi ajutor in diferite momente.  Contributia la acest proiect numit ACASA, care ne uneste in biserica Sfanta Eugenia din Saint Genis Laval ajuta ca toti sa seregaseasca in relatia iubirii cu Dumnezeu dar si cu aproapele.

Orice ajutor din partea Dumneavoastra este de mare folos!

Deducere din impozit:
Dupa cum probabil stiti, 66% din suma donatiei se deduce din impozitul pe anul respectiv. Daca luam ca exemplu 100 de euro donati, 66 euro ii scadeti din impozitul pe care il datorati statului francez, deci suma pe care o suportati efectiv este de 34 euro. Pentru detalii oficiale va rugam sa consultati aceasta pagina.

Modalitatea de timitere a donatiei:
Donatiile se pot face prin Cec sau virament.
Prin “chèque” este de preferat pentru ca are toate informatiile despre donator. In acest caz, donatia trebuie facuta pentru: “Association Cultuelle Orthodoxe Roumaine St Archanges Michel et Gabriel” – projet construction centre culturel.
Cecul poate fi inmanat personal preotului paroh, sau trezorierului (Ioan Romica Bura).

In cazul trimiterii cecului prin posta, va rog sa-l expediati la adresa de corespondenta a Asociatiei:

Distinataire: Association Cultuelle Saints Archanges Michel et Gabriel;

Adresse:  2 C Route de Vourles 69230 Saint Genis Laval

Prin virament:
Coordonatele bancii pentru virament sunt urmatoarele :
Banque STE.GENERALE/PARIS
Pays : FRANCE
Compte : FR76 3000 3012 0900 0372 6175 316
BIC : SOGEFRPP

Nota : Dupa ce faceti donatia, fie prin cheque sau prin virament, sunteti rugati sa trimiteti un mesaj email cu suma transferata, numele si adressa dumneavoastra, pentru a primi un “Reçu fiscal don association”, necesar pentru a justifica donatia. Adresa de email a parohiei este : lyon@mitropolia.eu

Va multumim pentru sprijin!

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *