SFINTIREA BISERICII SFANTA EUGENIA

Duminică, 16 decembrie 2018, Înalt Preasfințitul Părinte IOSIF, Mitropolitul ortodox român al Europei Occidentale şi Meridionale, alaturi de alti 2 ierarhi, va săvârși slujba de sfințire a bisericii Sfanta Eugenia.

Cu bucurie duhovnicească vă invităm să participați la acest eveniment sfânt și să vă rugați alături de Parohia Ortodoxă Română din Lyon ca Bunul Dumnezeu să trimită harul Său asupra Bisericii Sale!

Invitatie 16 decembrie Lyon

1 thought on “SFINTIREA BISERICII SFANTA EUGENIA

• Doamne ajuta ca s-a împlinit un mare vis!
    Mare!
    Bucurie mare este pentru toți credincioșii ortodocși, cu atât mai mult pt cei din Lyon și împrejurimi dar și pentru cei ce vremelnic au locuit la Lyon (și acum, de acasa împărtășesc aceasta bucurie) sau sunt in trecere prin oraș.
    Felicitări vrednicului Parinte Siluan Eloi și celor care, prin jertfa lor personală, l-au ajutat sa împlinească acest vis.
    Ma rog ca Dumnezeu sa binecuvânteze acest frumos locaș de închinăciune al romanilor din Lyon și pe cei care vor veni aici sa-și găsească liniștea sufleteasca și locul cuvenit pentru închinăciune!
    Doamne ajuta! ???❤️❤️❤️

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *